Private Conversation (8.x-0.0-alpha3) - en to hr translation catalogue (52 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Author
hr: Autor

en: Subject
hr: Naziv

en: Links
hr: Poveznice

en: Reset
hr: Poništi

en: Message
hr: Poruka

en: Settings
hr: Postavke

en: Preview
hr: Pregled

en: Display
hr: Prikaz

en: Mail
hr: E-pošta

en: User ID
hr: ID korisnika

en: Created
hr: Stvoreno

en: The subject of the message.
hr: Naziv poruke.

en: Block
hr: Blok

en: Page
hr: Stranica

en: Private messages
hr: Privatne poruke

en: Preview message
hr: Pregledaj poruku

en: Send
hr: Pošalji

en: Desc
hr: Silazno

en: Recipient
hr: Primatelj

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Created date
hr: Nadnevak stvaranja

en: Updated date
hr: Nadnevak osvježenja

en: Messages
hr: Poruke

en: Available tokens
hr: Dostupni tokeni

en: Date created
hr: Nadnevak stvaranja

en: Apply
hr: Primjeni

en: Participants
hr: Sudionici

en: Thread
hr: Niz

en: Are you sure you want to delete this message?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati ovu poruku?

en: (No subject)
hr: (Bez naziva)

en: No messages available.
hr: Nema poruka

en: Created year + month
hr: Godina + mjesec stvaranja

en: Created year
hr: Godina stvaranja

en: Created month
hr: Mjesec stvaranja

en: Created day
hr: Dan stvaranja

en: Created week
hr: Tjedan stvaranja

en: Inform the user about new messages on login
hr: Nakon logiranja, obavijesti korisnika o novim porukama.

en: This option can safely be disabled if the "New message indication" block is used instead.
hr: Ovu opciju možete sigurno isključiti ako je umjesto nje upotrijebljen blok "Prikaz novih poruka".

en: Delete message
hr: Izbriši poruku

en: @author has been blocked from sending you any further messages.
hr: @author je blokiran i ne može vam više slati poruke.

en: Unblock author
hr: Odblokiraj autora

en: Block author
hr: Blokiraj autora

en: Allows users to block other users from sending them messages.
hr: Dozvoljava korisnicima da spriječe druge korisnike da im šalju poruke.

en: Block users
hr: Blokiranje korisnika

en: Notify users of new private messages by default
hr: Obavijestiti korisnike o novim porukama je zadana postavka

en: Date changed
hr: Nadnevak promjene

en: Asc
hr: Uzlazno
