Private Conversation (8.x-0.0-alpha4) - en to cs translation catalogue (82 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Author
cs: Autor

en: Subject
cs: Předmět

en: Email notification
cs: Připomenutí e-mailem

en: Links
cs: Odkazy

en: Message
cs: Zpráva

en: Settings
cs: Nastavení

en: Preview
cs: Náhled

en: Display
cs: Zobrazit

en: Mail
cs: E-mail

en: User ID
cs: ID uživatele

en: Created
cs: Vytvořeno

en: The subject of the message.
cs: Předmět zprávy.

en: Block
cs: Blok

en: Page
cs: Stránka

en: Private messages
cs: Soukromé zprávy

en: Inbox
cs: Doručené zprávy

en: Preview message
cs: Náhled zprávy

en: Send
cs: Poslat

en: Desc
cs: Sestupně

en: Recipient
cs: Příjemce

en: Sent
cs: Odesláno

en: Send to
cs: Poslat komu

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Created date
cs: Datum vytvoření

en: Updated date
cs: Datum úpravy

en: Message count
cs: Počet zpráv

en: Messages
cs: Zprávy

en: You
cs: Vy

en: you
cs: vy

en: Available tokens
cs: Dostupné tokeny

en: Changed
cs: Změněno

en: Date created
cs: Datum vytvoření

en: Apply
cs: Použít

en: Participants
cs: Účastníci

en: Thread
cs: Vlákno

en: Restore
cs: Obnova

en: Are you sure you want to delete this message?
cs: Opravdu chcete smazat tuto zprávu?

en: Offset
cs: Posun

en: Message subject
cs: Předmět zprávy

en: (No subject)
cs: (Žádný předmět)

en: No messages available.
cs: Žádné zprávy

en: Created year + month
cs: Rok a měsíc vytvoření

en: Created year
cs: Rok vytvoření

en: Created month
cs: Měsíc vytvoření

en: Created day
cs: Den vytvoření

en: Created week
cs: Týden vytvoření

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Inform the user about new messages on login
cs: Informovat uživatele o nových zprávách, jakmile se přihlásí

en: Delete message
cs: Smazat zprávu

en: @author has been blocked from sending you any further messages.
cs: Autorovi @author bylo znemožňeno posílat vám další zprávy.

en: Unblock author
cs: Odblokovat autora

en: Block author
cs: Blokovat autora

en: Allows users to block other users from sending them messages.
cs: Umožnit uživatelům, aby jiným uživatelům zablokovali možnost posílat jim zprávy.

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Notify users of new private messages by default
cs: Ve výchozím nastavení zasílat uživatelům oznámení o nových soukromých zprávách

en: Threads will not show more than this number of messages on a single page.
cs: Vlákna nezobrazí více zpráv na jednu stránku než uvedené číslo.

en: Delete this message for all users?
cs: Smazat tuto zprávu pro všechny uživatele?

en: Tick the box to delete the message for all users.
cs: Zaškrtněte pro smazání zprávy pro všechny uživatele.

en: Message has been deleted for all users.
cs: Zpráva byla smazána pro všechny uživatele.

en: Message has been deleted.
cs: Zpráva byla smazána.

en: Date changed
cs: Datum změny

en: Changed date
cs: Datum změny

en: Enter the recipient, separate recipients with commas.
cs: Vložte příjemce, k jejich oddělování použijte čárky.

en: Token browser
cs: Prohlížeč tokenů

en: Send author a message
cs: Poslat autorovi zprávu

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Send this user a private message
cs: Poslat tomuto uživateli soukromou zprávu

en: Master
cs: Nadřízené

en: Date in the form of CCYYMMDD.
cs: Datum ve formátu CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
cs: Datum ve formátu YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
cs: Datum ve formátu YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
cs: Datum ve formátu MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
cs: Datum ve formátu DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
cs: Datum ve formátu WW (01 - 53).

en: Tag based caching of data. Caches will persist until any related cache tags are invalidated.
cs: Cachování dat na základě štítků. Data budou v mezipaměti, dokud nebude odpovídající štítek zneplatněn.
