Private Conversation (8.x-0.0-alpha3) - en to pl translation catalogue (99 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Author
pl: Autor

en: Subject
pl: Tytuł

en: Email notification
pl: Powiadomienia e-mail

en: Links
pl: Odnośniki

en: Reset
pl: Resetuj

en: Message
pl: Wiadomość

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Preview
pl: Podgląd

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Participant
pl: Uczestnik

en: Mail
pl: Poczta

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: Created
pl: Utworzono

en: The subject of the message.
pl: Temat wiadomości.

en: Block
pl: Blok

en: Page
pl: Strona

en: Private messages
pl: Prywatne wiadomości

en: Inbox
pl: Odebrane

en: Preview message
pl: Podgląd wiadomości

en: Send
pl: Wyślij

en: Desc
pl: Malejąco

en: Recipient
pl: Adresat

en: Sent
pl: Wysłano

en: Send to
pl: Wyślij do

en: Private message
pl: Wiadomość prywatna

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Created date
pl: Data utworzenia

en: Updated date
pl: Data aktualizacji

en: Message count
pl: Liczba wiadomości

en: Messages
pl: Wiadomości

en: You
pl: Ty

en: you
pl: ty

en: Available tokens
pl: Dostępne żetony

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Date created
pl: Data utworzenia

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Unread
pl: nieprzeczytane

en: Participants
pl: Uczestnicy

en: Thread
pl: Wątek

en: Restore
pl: Przywróć

en: Are you sure you want to delete this message?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć tę wiadomość?

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Unblock
pl: Odblokuj

en: for
pl: dla

en: Message subject
pl: Temat wiadomości

en: (No subject)
pl: (Brak tytułu)

en: No messages available.
pl: Brak wiadomości.

en: Created year + month
pl: Rok i miesiąc utworzenia

en: Created year
pl: Rok utworzenia

en: Created month
pl: Miesiąc utworzenia

en: Created day
pl: Dzień utworzenia

en: Created week
pl: Tydzień utworzenia

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Inform the user about new messages on login
pl: Informuj użytkownika o nowych wiadomościach po zalogowaniu

en: This option can safely be disabled if the "New message indication" block is used instead.
pl: Ta opcja może być spokojnie wyłączona, jeżeli blok  "Powiadomienie o nowej wiadomości" jest użyty zamiast.

en: Delete message
pl: Usuń wiadomość

en: @author has been blocked from sending you any further messages.
pl: Użytkownikowi @author zablokowano możliwość wysyłania do Ciebie wiadomości.

en: Unblock author
pl: Odblokuj autora

en: Block author
pl: Zablokuj autora

en: Allows users to block other users from sending them messages.
pl: Pozwala użytkownikom na blokowanie innych użytkowników przed wysyłaniem im wiadomości.

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Delete this message for all users?
pl: Usunąć tą wiadomość dla wszystkich użytkowników?

en: Message has been deleted.
pl: Wiadomość została usunięta.

en: Date changed
pl: Data modyfikacji

en: The body of the message.
pl: Treść wiadomości.

en: Changed date
pl: Data modyfikacji

en: Show preview button on compose form
pl: Pokaż przycisk do podglądu na formularzu tworzenia wiadomości

en: If checked, displays a preview button when sending new messages.
pl: Jeśli zaznaczone, wyświetla przycisk podglądu podczas wysyłania wiadomości.

en: Display "Send this user a message" links for themself
pl: Wyświetlaj odnośnik "Wyślij wiadomość do tego użytkownika" dla nich samych.

en: Display link on the selected content types
pl: Wyświetl odnośnik na wybranych rodzajach zawartości

en: Enter the recipient, separate recipients with commas.
pl: Wpisz odbiorców oddzielonych od siebie przecinkami.

en: Token browser
pl: Przeglądarka wzorców

en: Select text format for private messages
pl: Wybierz format tekstu dla prywatnych wiadomości

en: Message ID
pl: ID wiadomości

en: The unique ID of the message.
pl: Unikalne ID wiadomości.

en: Thread ID
pl: ID wątku

en: The author of the message.
pl: Autor wiadomości.

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Send this user a private message
pl: Wyślij wiadomość do tego użytkownika

en: Master
pl: Główny

en: Date in the form of CCYYMMDD.
pl: Data w formacie WWRRMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
pl: Data w formacie RRRRMM.

en: Date in the form of YYYY.
pl: Data w formacie RRRR.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
pl: Data w formacie MM (01-12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
pl: Data w formacie DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
pl: Data w formacie TT (01 - 53).

en: Tag based caching of data. Caches will persist until any related cache tags are invalidated.
pl: Przechowywanie danych w pamięci podręcznej opartej na znacznikach. Zawartość pamięci podręcznej będzie przechowywana tak długo dopóki żaden z powiązanych znaczników nie zostanie unieważniony.

en: Changed year + month
pl: Zmieniono - rok i miesiąc

en: Changed year
pl: Zmieniono w roku

en: Changed month
pl: Zmieniono w miesiącu

en: Changed day
pl: Zmieniono dnia

en: Changed week
pl: Zmieniono tygodnia
