Pubgold (8.x-1.0-beta12) - en to eo translation catalogue (92 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Next
eo: Sekva

en: Save configuration
eo: Konservu agordojn

en: delete
eo: forigu

en: title
eo: Titolo

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Submit
eo: Mi aliĝas

en: Username
eo: Uzantnomo

en: Type
eo: Tipo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Subject
eo: Temo

en: Actions
eo: Agoj

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: more
eo: pli

en: Article
eo: Artikolo

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Articles
eo: Artikoloj

en: Comments
eo: Komentoj

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Version
eo: Versio

en: Overview
eo: Superrigardo

en: File
eo: Dosiero

en: Edit
eo: Redaktu

en: Search
eo: Serĉu

en: Password
eo: Pasvorto

en: Country
eo: Lando

en: Weight
eo: Pezo

en: Parent
eo: Patro

en: Category
eo: Kategorio

en: Settings
eo: Agordoj

en: Add category
eo: Aldonu kategorion

en: Name
eo: Nomo

en: edit
eo: redakti

en: Import
eo: Importu

en: Book
eo: Libro

en: Export
eo: Eksportu

en: Field
eo: Kampo

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Save
eo: Konservu

en: username
eo: uzantnomo

en: Open
eo: Malfermu

en: Add
eo: Aldonu

en: View
eo: Vidu

en: History
eo: Historio

en: Add item
eo: Aldonu eron

en: Text
eo: Teksto

en: Timestamp
eo: Tempindiko

en: Keywords
eo: Ĉefvortoj

en: Unassign
eo: Malatribuigu

en: ID
eo: Identigilo

en: User
eo: Uzanto

en: Continue
eo: Daŭrigu

en: Email
eo: Retmesaĝo

en: Contact
eo: Kontakto

en: Created
eo: Kreita

en: All
eo: Ĉiuj

en: Logo
eo: Emblemo

en: Never
eo: Neniam

en: From
eo: De

en: Roles
eo: Roloj

en: Comment
eo: Komento

en: Published
eo: Publikigita

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Location
eo: Loko

en: System
eo: Sistemo

en: Send
eo: Sendu

en: Recipient
eo: Ricevonto

en: Table
eo: Tabelo

en: Optional
eo: Nedeviga

en: Position
eo: Loko

en: City
eo: Urbo

en: Postal code
eo: Poŝtkodo

en: Logout
eo: Elsalutigiu vin

en: Attachments
eo: Alkroĉaĵoj

en: Show
eo: Montru

en: English
eo: Angla

en: Add file
eo: Aldonu dosieron

en: Books
eo: Libroj

en: Reset password
eo: Restarigi pasvorton

en: German
eo: Germana

en: unassign
eo: malatribuigi

en: Additional information
eo: Aldonaj informoj

en: Route
eo: Vojo

en: Delete comment
eo: Forigu komenton

en: Dashboard
eo: Instrumentejo

en: Videos
eo: Filmetoj

en: Management
eo: Administrado
