Publisso Gold (8.x-1.0-beta17) - en to bo translation catalogue (105 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Previous
bo: གོང་གི

en: Next
bo: འོག་མ

en: Save configuration
bo: སྒྲིག་འགོད་ཉར་ཚགས

en: delete
bo: བསུབ

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Submit
bo: ཡར་སྤྲོད

en: Username
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང

en: Type
bo: རིགས

en: Author
bo: རྩོམ་མཁན

en: Subject
bo: འགོ་བརྗོད

en: Actions
bo: བྱ་འགུལ

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Language
bo: སྐད་རིགས

en: more
bo: དེ་ལས་མང་བ

en: Article
bo: རྩོམ་ཡིག

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Comments
bo: དཔྱད་གཏམ

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Version
bo: པར་གཞི

en: Overview
bo: མདོར་བསྡུས

en: File
bo: ཡིག་ཆ

en: Login
bo: ནང་འཇུག

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Search
bo: འཚོལ

en: Number
bo: གྲངས་ཀ

en: Password
bo: གསང་གྲངས

en: Country
bo: རྒྱལ་ཁབ།

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Parent
bo: རིམ་པ་གོང་མ

en: Category
bo: ཁྱབ་ཁོངས

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Add category
bo: ཁྱབ་ཁོངས་ཁ་སྣོན

en: Name
bo: མིང

en: edit
bo: རྩོམ་སྒྲིག

en: Import
bo: ནང་འདྲེན

en: Book
bo: དེབ

en: Export
bo: ཕྱིར་འདྲེན

en: Back
bo: ཕྱིར་ལོག

en: Field
bo: གནས་ཁོངས

en: Preview
bo: སྔོན་ལྟ

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Open
bo: ཁ་ཕྱེ

en: Add
bo: ཁ་སྣོན

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: History
bo: ལོ་རྒྱུས

en: Filename
bo: ཡིག་ཆའི་མིང

en: Notes
bo: ཞར་མཆན།

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: Theme
bo: བརྗོད་གཞི

en: Timestamp
bo: དུས་རྟགས

en: Keywords
bo: གནད་ཚིག

en: Unassign
bo: ཕྱིར་འཐེན་བྱེད

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Issue
bo: སྐྱེལ་བ།

en: User
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Continue
bo: མུ་མཐུད

en: Email
bo: གློག་ཡིག

en: Contact
bo: འབྲེལ་གཏུག

en: Created
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་ཟིན

en: All
bo: ཡོངས

en: Logo
bo: ཁ་རྟགས

en: Never
bo: ནམ་ཡང་མི་བྱེད

en: Roles
bo: འགན་ནུས

en: Comment
bo: དཔྱད་གཏམ

en: Published
bo: སྤེལ་ཟིན་པ

en: Filter
bo: ཚགས་རྒྱག

en: Location
bo: གནས་ཡུལ

en: Volume
bo: སྒྲ་ཚད།

en: Media
bo: འཕྲིན་ལམ

en: System
bo: མ་ལག

en: Address
bo: ས་གནས

en: State
bo: （ཞིང་། /ཁུལ། /དམིགས་ཁུལ།）

en: Send
bo: སྐུར་བ

en: Recipient
bo: ལེན་མཁན

en: Table
bo: རེའུ་མིག

en: Role
bo: འགན་ནུས

en: Optional
bo: གདམ་ཁ་ཡིན་པ

en: Position
bo: གནས་ས

en: Template
bo: དཔེ་པང་།

en: Close
bo: ཁ་རྒྱག་པ།

en: Logout
bo: ཕྱིར་འབུད

en: Show
bo: སྟོན

en: English
bo: English(དབྱིན་སྐད།)

en: in
bo: ནང་དུ་

en: Add file
bo: ཡིག་ཆ་ཁ་སྣོན།

en: Books
bo: དེབ

en: Session
bo: དུས་སྐབས

en: Reset password
bo: གསང་གྲངས་བསྐྱར་སྒྲིག

en: Select
bo: གདམ་གསེས

en: Translation
bo: ཡིག་སྒྱུར

en: Debug
bo: སྐྱོན་སེལ

en: Editor
bo: རྩོམ་སྒྲིག་ལག་ཆ

en: Add comment
bo: དཔྱད་གཏམ་ཁ་སྣོན

en: Finish
bo: མཇུག་རྫོགས

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: Editors
bo: རྩོམ་སྒྲིག་མཁན

en: Add row
bo: ཕྲེང་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: unassign
bo: ཕྱིར་འཐེན་བྱེད་པ

en: Dashboard
bo: ཆ་འཕྲིན་ངོས

en: Add column
bo: སྡེ་ཁ་སྣོན།

en: Save comment
bo: དཔྱད་གཏམ་ཉར་ཚགས
