Publisso Gold (all releases) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Register
id: Daftar

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Comments
id: Komentar

en: Overview
id: Sekilas

en: Login
id: Masuk

en: Edit
id: Sunting

en: Search
id: Pencarian

en: Settings
id: Pengaturan

en: Import
id: Impor

en: Book
id: Buku

en: Export
id: Ekspor

en: Preview
id: Pratinjau

en: Archive
id: Arsip

en: Add
id: Tambah

en: User
id: Pengguna

en: Contact
id: Kontak

en: Filter
id: Saring

en: System
id: Sistem

en: Tools
id: Alat

en: Logout
id: Keluar

en: Books
id: Buku-buku

en: Review
id: Periksa

en: Newsletter
id: Kabar berlangganan

en: About
id: Tentang

en: Delete comment
id: Hapus komentar

en: Dashboard
id: Dasbor

en: Management
id: Manajemen

en: About us
id: Tentang kami
