Publish Away Field (8.x-1.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (22 entries)

en: Message
pl: Wiadomość

en: Default
pl: Domyślny

en: Location
pl: Położenie

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Rows
pl: Wiersze

en: Secret key
pl: Sekretny klucz

en: Twitter settings
pl: Ustawienia Twittera

en: Consumer key
pl: Klucz konsumenta

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: Twitter account
pl: Konto Twitter

en: Progress indicator
pl: Wskaźnik postępu

en: Bar with progress meter
pl: Belka z paskiem postępu

en: Throbber
pl: Sygnalizator pracy

en: Preview image style
pl: Styl podglądu obrazka

en: no preview
pl: brak podglądu

en: The preview image will be shown while editing the content.
pl: Podgląd będzie pokazywany podczas edycji zawartości.

en: Facebook account
pl: Konto Facebook

en: Facebook settings
pl: Konfiguracja Facebooka

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
pl: Sygnalizator pracy nie pokazuje postępu zadania, ale zajmuje mniej miejsca. Pasek postępu jest pomocny przy monitorowaniu wysyłania dużych plików.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pl: Tekst pokazany wewnątrz pola zanim zostanie do niego wprowadzona wartość. Podpowiedź jest zazwyczaj przykładową wartością lub krótkim opisem spodziewanego formatu.

en: No placeholder
pl: Brak zaślepki

en: %name: may not be longer than @max characters.
pl: %name: nie może być dłuższe niż @max znaków.
