Publish Away Field (8.x-1.0-alpha6) - en to ca translation catalogue (43 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Content
ca: Contingut

en: File
ca: Fitxer

en: - None -
ca: - Cap -

en: Image
ca: Imatge

en: Save
ca: Desa

en: Original image
ca: Imatge original

en: Configuration
ca: Configuració

en: Rows
ca: Files

en: Minimum height
ca: Alçada mínima

en: Minimum width
ca: Amplada mínima

en: pixels
ca: píxels

en: Maximum height
ca: Alçada màxima

en: Maximum width
ca: Amplada màxima

en: Maximum image resolution
ca: Resolució màxima de la imatge

en: Default image
ca: Imatge predeterminada

en: Placeholder
ca: Marcador

en: Alternative text
ca: Text alternatiu

en: Upload destination
ca: Destí de les càrregues

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ca: Seleccioneu on voleu emmagatzemar els fitxers finals. L'emmagatzemament de fitxers privats té una sobrecàrrega significant respecte els fitxers públics, però permet l'accés restringit als fitxers d'aquest camp.

en: Minimum image resolution
ca: Resolució mínima de la imatge

en: Enable <em>Alt</em> field
ca: Habilita el camp <em>Alt</em>

en: Enable <em>Title</em> field
ca: Habilita el camp <em>Títol</em>

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
ca: L'atribut títol s'utilitza com a rètol emergent quan el ratolí passa per sobre de la imatge.

en: Image style
ca: Estil de la imatge

en: None (original image)
ca: Cap (imatge original)

en: Link image to
ca: Enllaça la imatge a

en: Image style: @style
ca: Estil de la imatge: @style

en: Linked to content
ca: Enllaçada al contingut

en: Linked to file
ca: Enllaçada al fitxer

en: Nothing
ca: Res

en: <em>Alt</em> field required
ca: Cal un camp <em>alt</em>

en: <em>Title</em> field required
ca: El camp <em>Títol</em> és obligatori

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display and will override the field's default image.
ca: Si no es carrega cap imatge, aquesta imatge es mostrarà a la presentació i sobreescriurà la imatge predeterminada del camp.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ca: Text que es mostrarà dins del camp fins que s'introdueixi un valor. Aquest suggeriment és en general un valor de mostra o una breu descripció del format que s'hauria d'introduir.

en: Placeholder: @placeholder
ca: Marcador de posició: @placeholder

en: Image to be shown if no image is uploaded.
ca: La imatge que s'ha de mostrar si no se'n carrega cap.

en: This text will be used by screen readers, search engines, and when the image cannot be loaded.
ca: Aquest text serà utilitzat pels lectors de pantalla, motors de cerca i quan la imatge no es pugui carregar.

en: %name: may not be longer than @max characters.
ca: %name: no potser més llarg de @max caràcters.

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a smaller image is uploaded, it will be rejected.
ca: La mida d'imatge mínima permesa expressada com a AMPLADA × ALÇADA (per exemple, 640 × 480). Deixeu-ho en blanc per deixar-ho sense restriccions. Si es carrega una imatge més petita, es rebutjarà.

en: Making this field required is recommended.
ca: Es recomana fer aquest camp obligatori.

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image. Enabling this field is not recommended as it can cause problems with screen readers.
ca: L'atribut del títol s'utilitza com a descripció d'eina quan el ratolí passa per sobre de la imatge. No es recomana habilitar aquest camp ja que pot causar problemes amb els lectors de pantalla.

en: Configure Image Styles
ca: Configura els estils d'imatge
