Publish Away Field (8.x-1.0-alpha6) - en to fi translation catalogue (45 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Content
fi: Sisältö

en: File
fi: Tiedosto

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Image
fi: Kuva

en: Save
fi: Tallenna

en: Original image
fi: Alkuperäinen kuva

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Rows
fi: Rivejä

en: Minimum height
fi: Vähimmäiskorkeus

en: Minimum width
fi: Vähimmäisleveys

en: pixels
fi: pikseliä

en: Maximum height
fi: Maksimikorkeus

en: Maximum width
fi: Maksimileveys

en: Maximum image resolution
fi: Suurin kuvaresoluutio

en: Default image
fi: Oletuskuva

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Twitter account
fi: Twitter tili

en: Alternative text
fi: Vaihtoehtoinen teksti

en: Upload destination
fi: Tallennuskohde

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
fi: Valitse mihin lopulliset tiedostot tallennetaan. Yksityinen tiedostojen tallentaminen on huomattavasti raskaampaa mutta tarjoaa mahdollisuuden rajata pääsyä tässä kentässä oleviin tiedostoihin.

en: Minimum image resolution
fi: Kuvan pienin resoluutio

en: Enable <em>Alt</em> field
fi: Ota käyttöön <em>alt</em>-kenttä

en: Enable <em>Title</em> field
fi: Ota käyttöön <em>Otsikko</em>-kenttä

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
fi: Otsikko on työkaluvihjeenä näytettävä teksti hiiren ollessa kuvan päällä.

en: Image style
fi: Kuvan tyyli

en: None (original image)
fi: Ei mitään (alkuperäinen kuva)

en: Link image to
fi: Linkitä kuva

en: Image style: @style
fi: Kuvan tyyli: @style

en: Linked to content
fi: Linkitetty sisältöön

en: Linked to file
fi: Linkitetty tiedostoon

en: Nothing
fi: Ei mitään

en: <em>Alt</em> field required
fi: <em>Alt</em> kenttä pakollinen

en: <em>Title</em> field required
fi: <em>Otsikko</em> kenttä pakollinen

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display and will override the field's default image.
fi: Jos kuvaa ei ole ladattuna, tämä kuva näytetään ja se ohittaa kentän oletuskuvan.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.

en: Placeholder: @placeholder
fi: Kirjanmerkki: @placeholder

en: Number of rows: !rows
fi: Rivien määrä: !rows

en: Image to be shown if no image is uploaded.
fi: Kuva joka näytetään, jos muuta kuvaa ei lisätä.

en: This text will be used by screen readers, search engines, and when the image cannot be loaded.
fi: Tätä tekstiä käytetään näytönlukijoille, hakukoneille ja jos kuvaa ei pystytä lataamaan näytettäväksi.

en: %name: may not be longer than @max characters.
fi: %name: ei voi olla pidempi kuin @max merkkiä.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height. Resizing images on upload will cause the loss of <a href="@url">EXIF data</a> in the image.
fi: Kuvan sallittu maksimikoko muodossa LEVEYSxKORKEUS (esim. 640x480). Jätä kenttä tyhjäksi jos et halua rajoitusta. Jos isompi kuva ladataan, se pienennetään asetettuun maksimikokoon. Tämä operaatio johtaa kuvan <a href="@url">EXIF-datan</a> häviämiseen.

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a smaller image is uploaded, it will be rejected.
fi: Kuvan minimikoko muodossa LEVEYSxKORKEUS (esim. 640x480). Jätä kenttä tyhjäksi, jos et halua rajoitusta. Pienempien kuvien lataukset hylätään.

en: The alt attribute may be used by search engines, screen readers, and when the image cannot be loaded. Enabling this field is recommended
fi: Alt-attribuuttia käyttävät esim. hakukoneet, näytönlukijat ja jos kuvaa ei pystytä lataamaan näytettäväksi. Suositellaan laitettavaksi päälle.

en: Making this field required is recommended.
fi: Tämän kentän pakolliseksi asettaminen on suositeltavaa.
