Publish Away Field (8.x-1.0-alpha6) - en to ro translation catalogue (43 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Content
ro: Conținut

en: File
ro: Fișier

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Image
ro: Imagine

en: Save
ro: Salvare

en: Original image
ro: Imaginea originală

en: Configuration
ro: Configurație

en: Rows
ro: Rânduri

en: Minimum height
ro: Înălțime minimă

en: Minimum width
ro: Lățime minimă

en: pixels
ro: pixeli

en: Maximum height
ro: Înălțime maximă

en: Maximum width
ro: Lățime maximă

en: Maximum image resolution
ro: Rezoluţie maximă imagine

en: Default image
ro: Imagine implicită

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: Alternative text
ro: Text alternativ

en: Upload destination
ro: Destinația încărcării

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ro: Selectați unde ar trebui stocate fișierele finale. Stocarea fișierelor private produce un consum de resurse mai mare decât a celor publice, dar permite acesul restricționat la fișiere în cadrul acestui câmp.

en: Minimum image resolution
ro: Rezoluție minimă a imaginii

en: Enable <em>Alt</em> field
ro: Activează câmpul <em>Alt</em>

en: Enable <em>Title</em> field
ro: Activează câmpul <em>Titlu</em>

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
ro: Atributul <em>title</em> este utilizat drept tooltip atunci când cursorul mouse-ului se află deasupra imaginii.

en: Image style
ro: Stil imagine

en: None (original image)
ro: Nimic (imagine originală)

en: Link image to
ro: Legați imagine la

en: Image style: @style
ro: Stil imagine: @style

en: Linked to content
ro: Legat de conținut

en: Linked to file
ro: Legat de fișier

en: Nothing
ro: Nimic

en: <em>Alt</em> field required
ro: Câmpul <em>Alt</em> necesar

en: <em>Title</em> field required
ro: Câmpul <em>Titlu</em> necesar

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display and will override the field's default image.
ro: Dacă nici o imagine nu este încărcată, această imagine va fi afișată și va suprascrie imaginea implicită a câmpului.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ro: Text ce va fi afișat în interiorul câmpului până la introducerea unei valori. Această sugestie este de obicei un exemplu sau o scurtă descriere a formatului așteptat.

en: Placeholder: @placeholder
ro: Substituent: @placeholder

en: Image to be shown if no image is uploaded.
ro: Imaginea care să fie afișată daca nici o imagine nu este încărcată.

en: This text will be used by screen readers, search engines, and when the image cannot be loaded.
ro: Acest text va fi utilizat de către cititoarele de ecran, motoarele de căutare și atunci când imaginea nu va putea fi încărcată.

en: %name: may not be longer than @max characters.
ro: %name: nu poate fi mai lung de @max caractere.

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a smaller image is uploaded, it will be rejected.
ro: Dimensiunea minimă permisă a imaginii exprimată ca LĂȚIMExÎNĂLȚIME (ex. 640x480). Lăsați necompletat pentru nici o restricție. În cazul în care se încarcă o imagine mai mică, aceasta va fi respinsă.

en: Making this field required is recommended.
ro: Este recomandat ca acest câmp să fie necesar.

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image. Enabling this field is not recommended as it can cause problems with screen readers.
ro: Atributul "title" este folosit ca o bulă de explicații atunci când treceți cu mouse-ul peste imagine. Activarea acestui câmp nu este recomandată deoarece poate produce probleme cu citititoarele de ecran.

en: Configure Image Styles
ro: Configurare Stiluri de Imagine
