Publish Away Field (8.x-1.0-alpha7) - en to el translation catalogue (38 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: File
el: Αρχείο

en: Message
el: Μήνυμα

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Image
el: Εικόνα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Original image
el: Αρχική εικόνα

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Rows
el: Γραμμές

en: Minimum height
el: Ελάχιστο ύψος

en: Minimum width
el: Ελάχιστο πλάτος

en: Maximum height
el: Μέγιστο ύψος

en: Maximum width
el: Μέγιστο πλάτος

en: Maximum image resolution
el: Μέγιστη ανάλυση εικόνας

en: Default image
el: Προεπιλεγμένη εικόνα

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: Upload destination
el: Προορισμός αποστολής

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
el: Επιλέξτε πού θα αποθηκεύονται τα τελικά αρχεία. Τα ιδιωτικά αρχεία έχουν σημαντικά μεγαλύτερη επιβάρυνση στην απόδοση από ότι τα δημόσια αρχεία, αλλά σας επιτρέπουν να περιορίζετε την πρόσβαση σε αρχεία μέσα σε αυτό το πεδίο.

en: Minimum image resolution
el: Ελάχιστη ανάλυση εικόνας

en: Enable <em>Alt</em> field
el: Ενεργοποίηση του πεδίου <em>Alt</em>

en: Enable <em>Title</em> field
el: Ενεργοποίηση του πεδίου <em>Title</em>

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
el: Η ιδιότητα title χρησιμοποιείται σαν περιγραφή όταν το ποντίκι σύρεται πάνω από την εικόνα.

en: Image style
el: Στυλ εικόνας

en: None (original image)
el: Κανένα (αρχική εικόνα)

en: Link image to
el: Σύνδεσμος εικόνας στο

en: Image style: @style
el: Στυλ εικόνας: @style

en: Linked to content
el: Σύνδεσμος στο περιεχόμενο

en: Linked to file
el: Σύνδεσμος στο αρχείο

en: Nothing
el: Τίποτα

en: Problems detected
el: Εντοπίστηκαν προβλήματα

en: <em>Title</em> field required
el: Το πεδίο <em>Τίτλος</em> είναι απαραίτητο

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display and will override the field's default image.
el: Αν δεν αποσταλεί εικόνα, αυτή η εικόνα θα εμφανίζεται στην οθόνη και θα υπερισχύει της προκαθορισμένης εικόνας του πεδίου.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
el: Το κείμενο που θα εμφανίζεται μέσα στο πεδίο μέχρι να εισαχθεί μία τιμή. Αυτό το βοηθητικό στοιχείο είναι συνήθως παράδειγμα αναμενόμενης τιμής ή σύντομη περιγραφή της αναμενόμενου μορφότυπου.

en: No placeholder
el: Χωρίς σύμβολο κράτησης θέσης

en: Image to be shown if no image is uploaded.
el: Εικόνα προς προβολή αν δεν έχει μεταφορτωθεί εικόνα.

en: %name: may not be longer than @max characters.
el: Το %name: δεν πρέπει να υπερβαίνει τους @max χαρακτήρες.

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a smaller image is uploaded, it will be rejected.
el: Το μέγιστο επιτρεπτό μέγεθος εικόνας εκφρασμένο ως ΥΨΟΣ×ΠΛΑΤΟΣ (π.χ. 640×480). Αφήστε κενό για κανέναν περιορισμό. Αν μεταφορτωθεί μικρότερη εικόνα, θα απορριφθεί.
