Publish Away Field (8.x-1.0-alpha7) - en to he translation catalogue (30 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Content
he: תוכן

en: File
he: קובץ

en: Message
he: הודעה

en: - None -
he: - ללא -

en: Image
he: תמונה

en: Save
he: שמירה

en: Original image
he: התמונה המקורית

en: Configuration
he: הגדרות

en: Rows
he: שורות

en: Facebook
he: פייסבוק

en: Minimum height
he: גובה מינימלי

en: Minimum width
he: רוחב מינימלי

en: Twitter
he: טוויטר

en: pixels
he: פיקסלים

en: Maximum height
he: גובה מקסימלי

en: Maximum width
he: רוחב מקסימלי

en: Maximum image resolution
he: רזולוציה מירבית לתמונה

en: Default image
he: תמונת ברירת מחדל

en: Placeholder
he: שומר מקום

en: Alternative text
he: כיתוב חילופי

en: Upload destination
he: יעד לטעינה

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
he: בחרו היכן, בסופו של דבר, יישמרו הקבצים. אחסון קבצים פרטיים כרוך בתקורה  גבוהה בהרבה משל קבצים ציבוריים אבל מאפשר להגביל את הגישה לקבצים שהועלו באמצעות שדה זה.

en: Minimum image resolution
he: רזולוציה מינימלית לתמונה

en: Enable <em>Alt</em> field
he: אפשר טקסט אלטרנטיבי (<em>Alt</em>)

en: Enable <em>Title</em> field
he: אפשר כותרת (<em>Title</em>)

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
he: הכותרת תופיע בבועית במעבר עכבר על התמונה.

en: Image style
he: סגנון תמונה

en: Image style: @style
he: סגנון תמונה: @style

en: Nothing
he: ללא
