Publish Away Field (8.x-1.0-alpha7) - en to oc translation catalogue (32 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Content
oc: Contengut

en: File
oc: Fichièr

en: Message
oc: Messatge

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Image
oc: Imatge

en: Save
oc: Enregistrar

en: Original image
oc: Imatge original

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Rows
oc: Rengadas

en: Secret key
oc: Clau secreta

en: Minimum height
oc: Nautor minimala

en: Minimum width
oc: Largor minimala

en: pixels
oc: pixèls

en: Maximum height
oc: Nautor maximala

en: Maximum width
oc: Largor maximala

en: Maximum image resolution
oc: Resolucion maximala de l'imatge

en: Default image
oc: Image per defaut

en: Upload destination
oc: Destinacion dels mandadisses

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
oc: Seleccionatz ont volètz emmagazinar los fichièrs finals. L'emmagazinament de fichièrs privats a una sobrecàrrega significant respecte los fichièrs public, mas permet l'accès restringit als fichièrs d'aqueste camp.

en: Minimum image resolution
oc: Resolucion minimala de l'imatge

en: Enable <em>Alt</em> field
oc: Activar lo camp <em>Alt</em>

en: Enable <em>Title</em> field
oc: Activar lo camp <em>Títol</em>

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
oc: L'atribut títol s'utiliza coma rètol emergent quand lo ratolí passa per sobre de l'imatge.

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: None (original image)
oc: Pas cap (imatge original)

en: Link image to
oc: Ligar l'imatge a

en: Image style: @style
oc: Estil de l'imatge : @style

en: Linked to content
oc: Ligada al contengut

en: Linked to file
oc: Ligada al fichièr

en: Nothing
oc: Res

en: Problems detected
oc: Problèmas détectés
