Publish Away Field (8.x-1.0-alpha7) - en to sv translation catalogue (45 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Content
sv: Innehåll

en: File
sv: Fil

en: Message
sv: Meddelande

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Image
sv: Bild

en: Save
sv: Spara

en: Original image
sv: Originalbild

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Rows
sv: Rader

en: Minimum height
sv: Minsta höjd

en: Minimum width
sv: Minsta bredd

en: Consumer key
sv: Konsumentnyckel

en: pixels
sv: pixlar

en: Maximum height
sv: Största höjd

en: Maximum width
sv: Största bredd

en: Maximum image resolution
sv: Största bildupplösning

en: Default image
sv: Standardbild

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: Twitter account
sv: Twitterkonto

en: Alternative text
sv: Alternativ text

en: Upload destination
sv: Destination för uppladdning

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
sv: Välj var slutgiltiga filer skall lagras. Privat fillagring är avsevärt mer prestandakrävande än offentliga filer, men ger möjlighet till begränsad åtkomst till filer i detta fält.

en: Minimum image resolution
sv: Minsta bildupplösning

en: Enable <em>Alt</em> field
sv: Aktivera fält <em>Alt</em>

en: Enable <em>Title</em> field
sv: Aktivera fält <em>Title</em>

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
sv: Attributet "title" används som verktygstips när musmarkören placeras över bilden.

en: Image style
sv: Stilmall för bild

en: Alt
sv: Alternativ

en: None (original image)
sv: Ingen (ursprunglig bild)

en: Link image to
sv: Länka bild till

en: Image style: @style
sv: Bildstil: @style

en: Linked to content
sv: Länkat till innehåll

en: Linked to file
sv: Länkat till fil

en: Nothing
sv: Inget

en: Problems detected
sv: Problem som upptäckts

en: <em>Alt</em> field required
sv: Fält <em>Alt</em> är obligatoriskt

en: <em>Title</em> field required
sv: Fält <em>Titel</em> är obligatoriskt

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display and will override the field's default image.
sv: Om ingen bild laddas upp, kommer denna att visas och åsidosätta fältets förvalda bild.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
sv: Text som visas inuti fältet tills ett värde anges. Detta tips är oftast ett exempelvärde eller en kort beskrivning av det förväntade formatet.

en: No placeholder
sv: Ingen platshållare

en: Image to be shown if no image is uploaded.
sv: Bild som skall visas om ingen bild är uppladdad.

en: This text will be used by screen readers, search engines, and when the image cannot be loaded.
sv: Denna text kommer användas av skärmläsare, sökmotorer och när bilden inte kan laddas.

en: %name: may not be longer than @max characters.
sv: %name: får inte vara längre än @max tecken.

en: Configure Image Styles
sv: Konfigurera bildstilar
