Publish Away Field (8.x-1.0-alpha7) - en to vi translation catalogue (31 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Content
vi: Nội dung

en: File
vi: Tập tin

en: Message
vi: Thông điệp

en: - None -
vi: - Không -

en: Image
vi: Ảnh

en: Save
vi: Lưu

en: Original image
vi: Hình ảnh gốc

en: Configuration
vi: Cấu hình

en: Rows
vi: Số dòng

en: Secret key
vi: Khóa bí mật

en: Minimum height
vi: Chiều cao tối thiểu

en: Minimum width
vi: Độ rộng tối thiểu

en: pixels
vi: điểm ảnh

en: Maximum height
vi: Chiều cao tối đa

en: Maximum width
vi: Chiều rộng tối đa

en: Maximum image resolution
vi: Độ phân giải ảnh tối đa

en: Default image
vi: Ảnh mặc định

en: Upload destination
vi: Đích tải lên

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
vi: Chọn đích lưu trữ tệp tin. Đích lưu trữ bảo mật không cho phép truy cập trực tiếp vào tệp tin, nhưng lại làm tiêu hao nhiều tài nguyên hệ thống hơn.

en: Minimum image resolution
vi: Độ phân giải ảnh tối thiểu

en: Enable <em>Alt</em> field
vi: Thêm trường <em>Alt</em>

en: Enable <em>Title</em> field
vi: Thêm trường <em>Title</em>

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
vi: Thuộc tính title sẽ được dùng để hiển thị văn bản chú thích khi người dùng đưa chuột lên trên ảnh.

en: Image style
vi: Kiểu dáng ảnh

en: None (original image)
vi: Không (ảnh gốc)

en: Link image to
vi: Liên kết ảnh tới

en: Image style: @style
vi: Kiểu dáng ảnh: @style

en: Linked to content
vi: Liên kết tới nội dung

en: Linked to file
vi: Liên kết tới tệp tin

en: Nothing
vi: Không có gì
