Publish Away Field (8.x-1.0-unstable6) - en to jv translation catalogue (11 entries)

en: Message
jv: Pesen

en: Default
jv: Gawan

en: Location
jv: Lokasi

en: Configuration
jv: Pangaturan

en: Rows
jv: Baris

en: Progress indicator
jv: Panandha kemajuan

en: Bar with progress meter
jv: Gambar karo meteran kemajuan

en: Preview image style
jv: Tampilānā gagrag gambar

en: no preview
jv: ora ānā pratinjau

en: The preview image will be shown while editing the content.
jv: Pratinjau gambar arep ditontonaké nalikā nyunting konten.

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
jv: Tampilan throbber ora nontonaké status unggahan nanging ngurangi spasi. Ros progrés kuwi mbantu kanggo monitor progrés sākā unggahan sing gedhé.
