Publish Away Field (8.x-1.0-unstable6) - en to tr translation catalogue (17 entries)

en: Message
tr: İleti

en: Default
tr: Varsayılan

en: Location
tr: Konum

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Rows
tr: Satırlar

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Progress indicator
tr: İlerleme göstergesi

en: Bar with progress meter
tr: İlerleme çubuğu

en: Throbber
tr: İlerleme simgesi

en: Preview image style
tr: Resim stilini önizle

en: no preview
tr: önizleme yok

en: The preview image will be shown while editing the content.
tr: İçerik düzenlenirken ön izleme resmi görüntülenecektir.

en: Facebook account
tr: Facebook hesabı

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
tr: İlerleme simgesi yüklemenin durumunu göstermez ama daha az yer kaplar. İlerleme çubuğu ise büyük boyutlu dosyaların yüklenmesini izlemek için kullanılır.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
tr: Bir değer girilinceye kadar alanın içinde gösterilecek metin. Bu ipucu genellikle bir örnek değer ya da beklenen biçimin kısa bir açıklamasıdır.

en: No placeholder
tr: Yer tutucu yok

en: %name: may not be longer than @max characters.
tr: %name: @max karakterden daha uzun olamaz.
