Publisso Gold (8.x-2.2) - en to bn translation catalogue (66 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Previous
bn: পিছনে

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Subject
bn: বিষয়

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Article
bn: আর্টিকেল

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Version
bn: সংস্করণ

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: File
bn: ফাইল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Weight
bn: ভর

en: Category
bn: বিভাগ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Add category
bn: বিভাগ যুক্ত কর

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Import
bn: আমদানী

en: Book
bn: বই

en: Export
bn: রপ্তানী

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: View
bn: প্রদর্শন

en: History
bn: ইতিহাস

en: Filename
bn: ফাইলের নাম

en: Keywords
bn: কী-ওয়ার্ড

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Continue
bn: এগিয়ে চল

en: Email
bn: ইমেইল

en: All
bn: সমস্ত

en: Logo
bn: লোগো

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Location
bn: অবস্থান

en: Media
bn: মাধ্যম

en: System
bn: সিস্টেম

en: Table
bn: টেবিল

en: Optional
bn: ঐচ্ছিক

en: Logout
bn: প্রস্থান

en: Show
bn: দেখাও

en: English
bn: ইংরেজী

en: Books
bn: বইসমূহ

en: Session
bn: সেশন

en: Reset password
bn: পাসওয়ার্ড রিসেট করুন

en: Debug
bn: ডিবাগ

en: German
bn: জার্মান

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Dashboard
bn: ড্যাশবোর্ড
