Password Suggestions (PUG) (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: yes
hi: हां

en: no
hi: नहीं

en: Good
hi: उत्तम

en: Other
hi: अन्य

en: Password strength:
hi: पासवर्ड की मजबूती:

en: Passwords match:
hi: पासवर्ड का मिलान हो गया:

en: Account settings
hi: खाता संचालन

en: Strong
hi: तगडा

en: Add lowercase letters
hi: छोटे अक्षरों में जोड़ें

en: Add uppercase letters
hi: अपरकेस अक्षरों में जोड़ें

en: Add numbers
hi: संख्या जोड़ें

en: Weak
hi: कमज़ोर
