Purencool (5.0.0-alpha4) - en to ru translation catalogue (47 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Body
ru: Содержимое

en: Content
ru: Содержимое

en: page
ru: страница

en: Articles
ru: Статьи

en: On
ru: Вкл

en: Link
ru: Ссылка

en: Image
ru: Изображение

en: Text
ru: Текст

en: Layout
ru: Макет

en: Add content
ru: Добавить материал

en: Page title
ru: Заголовок страницы

en: Page
ru: Страница

en: Off
ru: Выкл

en: Header
ru: Шапка

en: Footer
ru: Подвал

en: Published
ru: Опубликовано

en: Promoted to front page
ru: Помещено на главную страницу

en: Original image
ru: Оригинальное изображение

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Plain text
ru: Простой текст

en: Video
ru: Видео

en: Anonymous user
ru: Анонимный пользователь

en: Editor
ru: Редактор

en: Authenticated user
ru: Аутентифицированный пользователь

en: Skip to main content
ru: Перейти к основному содержанию

en: Paragraph
ru: Параграф

en: Main navigation
ru: Основная навигация

en: Admin
ru: Администратор

en: Primary tabs
ru: Главные вкладки

en: Secondary tabs
ru: Дополнительные вкладки

en: mobile
ru: Мобильный

en: wide
ru: широкий

en: Breadcrumbs
ru: Строка навигации

en: Status messages
ru: Системные сообщения

en: All content
ru: Все материалы

en: Main page content
ru: Содержимое страницы

en: Full content
ru: Полная версия

en: article
ru: статья

en: Paragraphs
ru: Параграфы

en: Full HTML
ru: Полный HTML

en: Primary menu
ru: Основное меню

en: Site branding
ru: Брендинг сайта

en: Stark settings
ru: Настройки темы Stark

en: narrow
ru: узкий

en: Media library
ru: Медиа-библиотека

en: Primary admin actions
ru: Основные действия администратора
