Purencool (5.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: page
it: pagina

en: Articles
it: Articoli

en: On
it: Acceso

en: Image
it: Immagine

en: Text
it: Testo

en: Add content
it: Aggiungi contenuto

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Page
it: Pagina

en: Off
it: Spento

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Published
it: Pubblicato

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Original image
it: Immagine originale

en: Plain text
it: Testo semplice

en: Anonymous user
it: Utente anonimo

en: Authenticated user
it: Utente autenticato

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Paragraph
it: Paragrafo

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: wide
it: largo

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: All content
it: Tutti i contenuti

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Full content
it: Contenuto completo

en: Paragraphs
it: Paragrafi

en: Full HTML
it: HTML completo

en: Site branding
it: Branding del sito

en: Stark settings
it: impostazioni di Stark

en: narrow
it: stretto

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali
