Purencool (5.0.0-beta5) - en to ja translation catalogue (48 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Body
ja: 本文

en: Submit
ja: 送信

en: Content
ja: コンテンツ

en: page
ja: ページ

en: Articles
ja: 記事

en: On
ja: オン

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Text
ja: テキスト

en: Layout
ja: レイアウト

en: Add content
ja: コンテンツを追加

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Page
ja: ページ

en: Off
ja: オフ

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Published
ja: 掲載

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Original image
ja: オリジナル画像

en: Media
ja: メディア

en: Plain text
ja: プレーンテキスト

en: Domain
ja: ドメイン

en: Video
ja: ビデオ

en: Anonymous user
ja: 匿名ユーザー

en: Editor
ja: エディタ

en: Authenticated user
ja: 認証済みユーザー

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Main navigation
ja: メインナビゲーション

en: Admin
ja: 管理者

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: mobile
ja: モバイル

en: wide
ja: 広

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Status messages
ja: ステータスメッセージ

en: All content
ja: すべてのコンテンツ

en: Main page content
ja: メインページコンテンツ

en: Full content
ja: 全文

en: Paragraphs
ja: パラグラフ

en: Full HTML
ja: フル HTML

en: Primary menu
ja: プライマリーメニュー

en: Site branding
ja: サイトブランディング

en: Stark settings
ja: Stark の設定

en: narrow
ja: 狭小

en: Submitted by @author_name on @date
ja: @author_name が @date に投稿

en: Media library
ja: メディアライブラリー

en: Primary admin actions
ja: プライマリ管理アクション
