Purge (8.x-3.0-beta1) - en to cy translation catalogue (15 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Type
cy: Math

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: No
cy: Na

en: File
cy: Ffeil

en: Add
cy: Ychwanegu

en: Path
cy: Llwybr

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: Performance
cy: Perfformiad

en: Processors
cy: Proseswyr

en: Close
cy: Yn agos

en: Empty
cy: Gwag

en: Null
cy: Nwl
