Purge (8.x-3.0-beta3) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Tag
it: Etichetta

en: Add
it: Aggiungi

en: Path
it: Percorso

en: Refresh
it: Aggiorna

en: Configure
it: Configura

en: Performance
it: Prestazioni

en: Domain
it: Dominio

en: Processors
it: Elaboratori

en: State
it: Stato

en: Close
it: Chiudi

en: Regular expression
it: Espressione regolare

en: Change
it: Cambia

en: Empty
it: Vuoto

en: Failed
it: Non riuscito

en: New
it: Nuovo

en: Not supported
it: Non supportato

en: Supported
it: Supportato

en: Expression
it: Espressione

en: Capacity
it: Capacità posti

en: Plugin ID
it: ID del plugin
