Purge (8.x-3.0-beta5) - en to is translation catalogue (27 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Type
is: Gerð

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Logging
is: Kerfisskráning

en: No
is: Nei

en: File
is: Skrá

en: installed
is: uppsett

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Add
is: Bæta við

en: Path
is: Slóð

en: Refresh
is: Endurnýja

en: 1 hour
is: 1 klst

en: Total
is: Samtals

en: Configure
is: Stilla

en: Database
is: Gagnagrunnur

en: Url
is: Vefslóð

en: Performance
is: Afköst

en: State
is: Fylki

en: Close
is: Loka

en: Empty
is: Tóm

en: New
is: Nýtt

en: 1 minute
is: 1 mínúta

en: 1 week
is: 1 vika

en: Page cache
is: Flýtiminni síðu
