Purge (8.x-3.0-beta5) - en to kn translation catalogue (36 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Logging
kn: ಪ್ರವೇಶಿಸುತ್ತಿದೆ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Tag
kn: ಟ್ಯಾಗ್

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Refresh
kn: ಪುನಶ್ಚೇತನಗೊಳಿಸು

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: Database
kn: ದತ್ತಸಂಚಯ

en: Performance
kn: ಕಾರ್ಯ ನಿರ್ವಹಣೆ

en: 1 day
kn: ೧ ದಿನ

en: Domain
kn: ಡೊಮೈನ್

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Regular expression
kn: ಹುಡುಕು

en: Change
kn: ಬದಲಾಯಿಸು

en: Deleted
kn: ಅಳಿಸಲಾದ

en: Empty
kn: ಖಾಲಿ

en: Plugin
kn: ಪ್ಲಗ್ಗಿನ್

en: Failed
kn: ವಿಫಲವಾಗಿದೆ

en: New
kn: ಹೊಸ

en: 1 week
kn: ೧ ವಾರ

en: Move down
kn: ಕೆಳಕ್ಕೆ ನಡೆಸು

en: Move up
kn: ಮೇಲಕ್ಕೆ ನಡೆಸು

en: Not supported
kn: ಅಸಮರ್ಥಿತ

en: Memory
kn: ಮೆಮೊರಿ

en: Expression
kn: ಎಕ್ಸ್‍ಪ್ರೆಶನ್

en: Inspect
kn: ಪರಿಶೀಲಿಸು
