Purge (8.x-3.0-beta6) - en to ast translation catalogue (19 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Type
ast: Triba

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Description
ast: Descripción

en: No
ast: Non

en: File
ast: Ficheru

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: Add
ast: Amestar

en: Path
ast: Camín

en: Configure
ast: Configurar

en: Performance
ast: Rendimientu

en: Domain
ast: Dominiu

en: Processors
ast: Procesadores

en: Close
ast: Zarrar

en: Deleted
ast: Desaniciáu

en: Empty
ast: Ermu

en: Failed
ast: Falló
