Purge (8.x-3.0-beta8) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Logging
id: Pengelogan

en: No
id: Tidak

en: Save
id: Simpan

en: Add
id: Tambah

en: Path
id: Jalur

en: Refresh
id: Segarkan

en: 1 hour
id: 1 jam

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Performance
id: Performa

en: 1 day
id: 1 hari

en: Processors
id: Prosesor

en: State
id: Status

en: Close
id: Tutup

en: Regular expression
id: Ekspresi reguler

en: Change
id: ubah

en: Empty
id: Kosong

en: Purge
id: Hapus

en: Engine
id: Mesin

en: Failed
id: Gagal

en: New
id: Baru

en: 1 minute
id: 1 menit

en: 1 week
id: 1 minggu

en: Not supported
id: Tidak didukung

en: Page cache
id: Cache halaman

en: no caching
id: tidak ada caching

en: Plugin ID
id: ID Plugin
