Purge (8.x-3.0-beta9) - en to eo translation catalogue (16 entries)

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Type
eo: Tipo

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Description
eo: Priskribo

en: No
eo: Ne

en: File
eo: Dosiero

en: Label
eo: Etikedo.

en: Save
eo: Konservu

en: Add
eo: Aldonu

en: Path
eo: Vojo

en: Refresh
eo: Renovigu

en: Configure
eo: Agordu

en: Url
eo: URL

en: Performance
eo: Rendimento

en: Page cache
eo: Paĝa kaŝmemorigo
