Purge (8.x-3.1) - en to eu translation catalogue (28 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Type
eu: Mota

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Description
eu: Azalpena

en: page
eu: orria

en: Logging
eu: Sarbidea

en: No
eu: Ez

en: File
eu: Fitxategi

en: Tag
eu: Etiketa

en: Label
eu: Etiketa

en: Save
eu: Gorde

en: Add
eu: Gehitu

en: Path
eu: Bide-izena

en: Refresh
eu: Berritu

en: 1 hour
eu: Ordu bat

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Database
eu: Datu-base

en: Url
eu: URLa

en: 1 day
eu: Egun 1

en: Domain
eu: Domeinua

en: State
eu: Egoera

en: Close
eu: Itxi

en: Change
eu: Aldatu

en: Empty
eu: Hutsik

en: New
eu: Berriak

en: 1 minute
eu: minutu 1

en: Queue
eu: Ilara
