Purge (8.x-3.1) - en to hi translation catalogue (33 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: page
hi: पृष्ठ

en: Logging
hi: लॉगिंग

en: No
hi: नहीं

en: File
hi: फ़ाइल

en: Tag
hi: अंकितक

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Add
hi: जोड़ें

en: Path
hi: मार्ग

en: Refresh
hi: रिफ्रेश .

en: 1 hour
hi: @count घंटे

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Database
hi: डेटाबेस

en: Url
hi: URL

en: 1 day
hi: १ दिन

en: 6 months
hi: 6 महीने

en: 1 year
hi: १ वर्ष

en: Processors
hi: प्रोसेसर

en: State
hi: अवस्था

en: Close
hi: बंद करे

en: Change
hi: परिवर्तन

en: Empty
hi: खाली

en: Plugin
hi: प्लगइन

en: Failed
hi: असफल हुआ

en: New
hi: नया

en: 1 minute
hi: 1 मिनट

en: 1 week
hi: १ सप्ताह

en: Submission
hi: प्रस्तुति
