Purge (8.x-3.6) - en to fa translation catalogue (36 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: توضیحات

en: page
fa: صفحه

en: Logging
fa: ثبت کردن

en: No
fa: خیر

en: File
fa: فایل

en: Tag
fa: برچسب

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Add
fa: افزودن

en: Path
fa: مسیر

en: Refresh
fa: تازه‌سازی

en: 1 hour
fa: ۱ ساعت

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Database
fa: پایگاه داده

en: Url
fa: نشانی

en: 1 day
fa: ۱ روز

en: 1 year
fa: یک سال

en: Id
fa: شناسه

en: Domain
fa: دامنه

en: Processors
fa: پردازشگر

en: State
fa: وضعیت

en: Close
fa: بستن

en: Regular expression
fa: عبارت منظم

en: Change
fa: تغییر

en: Empty
fa: خالی

en: Plugin
fa: افزونه

en: Failed
fa: ناموفق

en: New
fa: جدید

en: 1 minute
fa: 1 دقیقه

en: 1 week
fa: ۱ هفته

en: Expression
fa: عبارت

en: Null
fa: تهی
