Purge (8.x-3.6) - en to pt translation catalogue (46 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: page
pt: página

en: Logging
pt: Autenticando

en: No
pt: Não

en: File
pt: Arquivo

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Add
pt: Adicionar

en: Path
pt: Caminho

en: Refresh
pt: Atualizar

en: 1 hour
pt: 1 hora

en: Configure
pt: Configurar

en: Database
pt: Banco de dados

en: Url
pt: URL

en: 1 day
pt: 1 dia

en: 6 months
pt: 6 meses

en: 1 year
pt: 1 ano

en: Domain
pt: Domínio

en: Processors
pt: Processadores

en: State
pt: Estado

en: Close
pt: Fechar

en: Regular expression
pt: Expressão regular

en: Change
pt: Mudar

en: Empty
pt: Vazio

en: Failed
pt: Reprovado(a)

en: New
pt: Novo

en: 1 minute
pt: 1 minuto

en: 1 week
pt: 1 semana

en: Move down
pt: Mover para baixo

en: Move up
pt: Mover para cima

en: Not supported
pt: Não Suportado

en: Memory
pt: Memória

en: Supported
pt: Suportado

en: Queue
pt: Fila

en: Expression
pt: Expressão

en: Null
pt: Nulo

en: Delete @label
pt: Remover @label

en: Capacity
pt: Capacidade

en: Submission
pt: Submissão

en: @num days
pt: @num dias

en: Comma separated
pt: Separado por vírgulas

en: no caching
pt: sem cache

en: Plugin ID
pt: ID do Plug-in
