Auto Purge Users (5.0.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: enabled
hi: सक्रिय

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Value
hi: मान

en: disabled
hi: अक्षम

en: Confirm
hi: सुनिश्चित

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Summary
hi: सारांश

en: ID
hi: आईडी

en: Year
hi: वर्ष

en: User role
hi: उपयोगकर्ता भूमिका

en: Conditions
hi: शर्तें

en: Condition
hi: अवस्था

en: Negate
hi: नकारना

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: %name has been deleted.
hi: %name मिटा दिया गया है।

en: Deleted user: %name %email.
hi: %name %email मिटाया गया है।

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
hi: %error_operation को @arguments तर्कों के साथ संसाधित करते समय त्रुटि हुई है।

en: Add Condition
hi: स्थिति जोड़ना
