Auto Purge Users (5.0.0-alpha2) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: enabled
id: hidup

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Value
id: Nilai

en: disabled
id: nonaktifkan

en: Confirm
id: Konfirmasikan

en: Cancel
id: Batal

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Enabled
id: Aktif

en: Save
id: Simpan

en: Summary
id: Ringkasan

en: Year
id: Tahun

en: User role
id: Peran pengguna

en: Conditions
id: Kondisi

en: Condition
id: Kondisi

en: Period
id: Periode

en: Negate
id: Meniadakan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: %name has been deleted.
id: %name sudah dihapus.

en: Deleted user: %name %email.
id: Anggota dihapus: %name %email.

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
id: Terjadi kesalahan saat memproses %error_operation dengan argumen: @arguments

en: When cancelling a user account
id: Saat membatalkan akun pengguna

en: %name has been disabled.
id: %name di non-aktifkan.

en: Are you sure you want to cancel these user accounts?
id: Anda yakin ingin membatalkan akun pengguna tersebut?

en: Blocked user: %name %email.
id: Pengguna terblokir: %name %email
