Auto Purge Users (5.0.0-alpha2) - en to it translation catalogue (30 entries)

en: enabled
it: attivato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: disabled
it: disattivato

en: Confirm
it: Conferma

en: Cancel
it: Annulla

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Summary
it: Sommario

en: Year
it: Anno

en: User role
it: Ruolo utente

en: Conditions
it: Condizioni

en: Condition
it: Condizione

en: Period
it: Punto

en: Negate
it: Negata

en: Days
it: Giorni

en: Months
it: Mesi

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: %name has been deleted.
it: %name è stato eliminato.

en: Deleted user: %name %email.
it: Utente eliminato: %name %email.

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
it: Si è verificato un errore durante l'esecuzione di %error_operation con parametri: @arguments

en: When cancelling a user account
it: Quando viene cancellato il profilo di un utente

en: %name has been disabled.
it: %name è stato disattivato.

en: Are you sure you want to cancel these user accounts?
it: Sei sicuro di voler eliminare questi profili utente?

en: Blocked user: %name %email.
it: Utente bloccato: %name %email.
