Auto Purge Users (5.0.0-alpha3) - en to fr translation catalogue (33 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Value
fr: Valeur

en: Confirm
fr: Confirmer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Summary
fr: Résumé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Year
fr: Année

en: User role
fr: Rôle de l'utilisateur

en: Add condition
fr: Ajouter une condition

en: Period
fr: Point

en: Negate
fr: Inverse

en: Days
fr: Jours

en: Months
fr: Mois

en: Machine name
fr: Nom système

en: Processed @current out of @total.
fr: @current sur @total traité(s).

en: %name has been deleted.
fr: %name a été supprimé.

en: Deleted user: %name %email.
fr: Utilisateur supprimé : %name %email.

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
fr: Une erreur est survenue lors du traitement de %error_operation avec les arguments : @arguments

en: When cancelling a user account
fr: Lors de l'annulation d'un compte utilisateur

en: %name has been disabled.
fr: %name a été désactivé.

en: Are you sure you want to cancel these user accounts?
fr: Etes vous sûr(e) de vouloir annuler ces comptes utilisateur ?

en: Blocked user: %name %email.
fr: Utilisateur bloqué : %name %email.

en: Add Policy
fr: Ajouter une politique

en: Delete policy
fr: Supprimer la politique

en: Are you sure you want to delete the %name policy?
fr: Voulez-vous vraiment supprimer la politique %name ?

en: Enter label for this context.
fr: Saisir un libellé pour ce contexte.
