Push Notifications (8.x-1.0-alpha2) - en to de translation catalogue (34 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Author
de: Autor

en: Language
de: Sprache

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Message
de: Benachrichtigung

en: User Name
de: Benutzername

en: User
de: Benutzer

en: Created
de: Erstellt

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Desc
de: Absteigend

en: Owner
de: Eigentümer

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Sort by
de: Sortierung

en: @type: deleted %title.
de: @type: %title wurde gelöscht.

en: Apply
de: Anwenden

en: Language code
de: Sprachkürzel

en: Offset
de: Versatz

en: About
de: Über

en: Target
de: Ziel

en: Send Message
de: Nachricht versenden

en: Sent status
de: Sendestatus

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Network
de: Netzwerk

en: Networks
de: Netzwerke

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Push Notifications
de: Push-Benachrichtigungen

en: Send Push Notification
de: Push-Benachrichtigung senden

en: Language Code
de: Sprachkürzel

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: Are you sure you want to delete entity %name?
de: Möchten Sie die Entität %name wirklich löschen?
