PWA - Progressive Web App (2.1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (26 entries)

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: Categories
uk: Категорії

en: Category
uk: Категорія

en: Default
uk: Базово

en: Icon
uk: Іконка

en: Image ID
uk: ID зображення

en: Short name
uk: Коротке ім'я

en: Background color
uk: Колір тла

en: Orientation
uk: Орієнтація

en: Scope
uk: Область

en: Offline
uk: Не в мережі

en: Meta Tags
uk: Мета-Теґи

en: Black
uk: Чорний

en: About
uk: Про модуль

en: Button text
uk: Текст кнопки

en: Display type
uk: Тип відображення

en: Application name
uk: Назва програми

en: Meta tag
uk: Мета-теґ

en: auto
uk: автоматичний

en: Every page except the listed pages
uk: На всіх сторінках, крім перерахованих

en: The listed pages only
uk: Тільки для перелічених сторінок

en: Text direction
uk: Напрямок тексту

en: Manifest
uk: Маніфест

en: Touch Icons
uk: Сенсорні іконки

en: Start URL
uk: Початковий URL
