Questions and Answers (8.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (37 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Comments
ro: Comentarii

en: Edit
ro: Editați

en: Links
ro: Legături

en: Settings
ro: Setări

en: Update
ro: Actualizare

en: View
ro: Afişează

en: Created
ro: Creat

en: Question
ro: Întrebare

en: Answer
ro: Răspuns

en: Comment
ro: Comentariu

en: Revisions
ro: Revizii

en: Authored by
ro: Autor

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Revert
ro: Revenire

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Changed
ro: Schimbat

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: Comment settings
ro: Opţiuni comentarii

en: Delete all revisions
ro: Ștergeți toate revizuirile

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: The username of the content author.
ro: Numele de utilizator al autorului conținutului.

en: Revision translation affected
ro: Revizuirea traducerii afectate

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ro: Indică dacă ultima modificare a traducerii aparține reviziei curente.

en: @date by @username
ro: @date de către @username

en: @langname revisions for %title
ro: Revizii în @langname pentru %title

en: Answers list
ro: Lista de răspunsuri

en: Create new Answer entities
ro: Creați noi entități de răspuns

en: Administer Answer entities
ro: Administrați entitățile de răspuns

en: View published Answer entities
ro: Vizualizați entitățile Răspuns publicat

en: View unpublished Answer entities
ro: Vedeți entitățile de răspuns nepublicate

en: View all Answer revisions
ro: Vedeți toate revizuirile Răspunsurilor

en: Revert all Answer revisions
ro: Anulați toate revizuirile Răspuns
