QR Code Generator (1.0.0) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Author
de: Autor

en: Description
de: Beschreibung

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Settings
de: Einstellungen

en: Export
de: Exportieren

en: Label
de: Beschriftung

en: Save
de: Speichern

en: View
de: Ansicht

en: Updated
de: Aktualisiert

en: Created
de: Erstellt

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Expires
de: Läuft ab

en: Authored on
de: Geschrieben am

en: Changed
de: Geändert

en: Output format
de: Ausgabeformat

en: QR Code
de: QR-Code

en: Margin
de: Rand

en: The configuration has been updated.
de: Die Einstellung wurde aktualisiert.

en: Infinite
de: Unendlich
