QR Code Fields (1.1.1) - en to hu translation catalogue (38 entries)

en: Subject
hu: Tárgy

en: Send email
hu: Email küldése

en: Description
hu: Leírás

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: None
hu: Nincs

en: Message
hu: Üzenet

en: Password
hu: Jelszó

en: URL
hu: Webcím

en: Text
hu: Szöveg

en: Email
hu: E-mail

en: Email Message
hu: Email üzenet

en: Url
hu: Webcím

en: Location
hu: Helyszín

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Phone
hu: Telefon

en: Address
hu: Cím

en: Start date
hu: Kezdődátum

en: End date
hu: Végdátum

en: Note
hu: Megjegyzés

en: First name
hu: Keresztnév

en: Last name
hu: Vezetéknév

en: Phone number
hu: Telefonszám

en: Birthday
hu: Születésnap

en: Encryption
hu: Titkosítás

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Default address
hu: Alapértelmezett cím

en: Organization
hu: Szervezet

en: Image height
hu: Kép magasság

en: Image width
hu: Kép szélesség

en: Default text
hu: Alapértelmezés szerinti szöveg

en: Display text
hu: Szöveg megjelenítése

en: Job title
hu: Beosztás

en: This field supports tokens.
hu: Ez a mező támogatja a vezérjeleket.

en: Event title
hu: Esemény címe

en: Default email
hu: Alapértelmezett e-mail cím

en: Calendar event
hu: Naptáresemény
