QR Code Fields (1.1.1) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Subject
id: Judul

en: Send email
id: Kirim email

en: Description
id: Deskripsi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: None
id: Tiada

en: Message
id: Pesan

en: Password
id: Sandi

en: Text
id: Teks

en: Location
id: Lokasi

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Phone
id: Telepon

en: Address
id: Alamat

en: Start date
id: Tanggal mulai

en: End date
id: Tanggal selesai

en: First name
id: Nama depan

en: Last name
id: Nama belakang

en: Phone number
id: Nomor telepon

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: This field supports tokens.
id: Bidang ini mendukung token.
