QR Code Fields (1.1.1) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: Subject
pt: Assunto

en: Send email
pt: Enviar email

en: Description
pt: Descrição

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: None
pt: Nenhum

en: Message
pt: Mensagem

en: Password
pt: Senha

en: Text
pt: Texto

en: Email Message
pt: Mensagem de email

en: Url
pt: URL

en: Location
pt: Localização

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Phone
pt: Telefone

en: Address
pt: Morada

en: Send SMS
pt: Enviar SMS

en: Start date
pt: Data de início

en: End date
pt: Data de fim

en: Note
pt: Nota

en: First name
pt: Primeiro nome

en: Last name
pt: Apelido

en: Phone number
pt: Número de telefone

en: Birthday
pt: Aniversário

en: Encryption
pt: Encriptação

en: Hidden
pt: Oculto

en: QR Code
pt: Código QR

en: Default address
pt: Endereço predefinido

en: Organization
pt: Organização

en: Job title
pt: Título do emprego

en: This field supports tokens.
pt: Este campo suporta tokens.

en: Calendar event
pt: Evento de Calendário
