QS Articles (1.0.2) - en to eo translation catalogue (31 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Body
eo: Korpo

en: Subject
eo: Temo

en: Description
eo: Priskribo

en: Article
eo: Artikolo

en: Articles
eo: Artikoloj

en: On
eo: Ŝaltita

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: view
eo: rigardi

en: Reset
eo: Restarigu

en: Image
eo: Bildo

en: Category
eo: Kategorio

en: Taxonomy term
eo: Taksonomia termo

en: User
eo: Uzanto

en: All
eo: Ĉiuj

en: Block
eo: Bloko

en: Page
eo: Paĝo

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Published
eo: Publikigita

en: Location
eo: Loko

en: Promoted to front page
eo: Montrata en la ĉefpaĝo

en: Sticky at top of lists
eo: Algluita supre de listoj

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Desc
eo: malkreske

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Authored on
eo: Verkita je

en: Apply
eo: Apliku

en: Block description
eo: Priskribo de la bloko.

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Asc
eo: kreske
