QS Articles (1.0.2) - en to hu translation catalogue (62 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Subject
hu: Tárgy

en: Description
hu: Leírás

en: website
hu: webhely

en: Article
hu: Cikk

en: Articles
hu: Cikkek

en: On
hu: Be

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: view
hu: megtekintés

en: Tag
hu: Címke

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Image
hu: Kép

en: Category
hu: Kategória

en: Feed
hu: Hírcsatorna

en: Taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés

en: Layout
hu: Elrendezés

en: User
hu: Felhasználó

en: All
hu: Mind

en: Block
hu: Blokk

en: Page
hu: Oldal

en: Off
hu: Ki

en: Published
hu: Közzétéve

en: Location
hu: Helyszín

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Sticky at top of lists
hu: Kiemelt, az oldal tetejére

en: URL alias
hu: Webcímálnév

en: Heading
hu: Főcím

en: Authored by
hu: Szerző

en: Desc
hu: Csökk

en: Latest
hu: Utolsó

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Manual
hu: Kézi

en: author
hu: szerző

en: Read More
hu: Bővebben

en: Video
hu: Videó

en: Changed
hu: Módosítva

en: Related content
hu: Kapcsolódó tartalom

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Block description
hu: Blokk leírása

en: Offset
hu: Eltolás

en: Paragraph
hu: Bekezdés

en: View All
hu: Összes megtekintése

en: Metatags
hu: Meta jelölők

en: Locations
hu: Helyszínek

en: Tab title
hu: Fül címe

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: « First
hu: « Első

en: Header text
hu: Fejléc szövege

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Load More
hu: Továbbiak betöltése

en: The time that the node was created.
hu: Az időpont, mikor a tartalmat létrehozták.

en: The time that the node was last edited.
hu: Az időpont, mikor a tartalmat utoljára szerkesztették.

en: The time that the custom block was last edited.
hu: Az egyéni blokk utolsó szerkesztésének időpontja.

en: A brief description of your block.
hu: A blokk rövid leírása.

en: The time that the Paragraph was created.
hu: Az időpont, mikor a bekezdést létrehozták.

en: The username of the content author.
hu: A tartalom szerzőjének felhasználóneve.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
hu: Egy bizonyos taxonómiakifejezéshez tartozó tartalom.
