QS Articles (1.0.1) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Articles
hi: लेख

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: view
hi: देखें

en: Tag
hi: अंकितक

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Category
hi: वर्ग

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: All
hi: सभी

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Manual
hi: मैनुअल

en: author
hi: लेखक

en: Apply
hi: लागू करें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: A brief description of your block.
hi: अापके ब्लॉक का एक संक्षिप्त विवरण
