QS Articles (1.0.2) - en to it translation catalogue (48 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Subject
it: Oggetto

en: Description
it: Descrizione

en: website
it: sito Internet

en: Article
it: Articolo

en: Articles
it: Articoli

en: On
it: Acceso

en: Yes
it: Sì

en: view
it: mostra

en: Tag
it: Etichetta

en: Reset
it: Ripristina

en: Image
it: Immagine

en: Category
it: Categoria

en: Taxonomy term
it: Termine della tassonomia

en: User
it: Utente

en: All
it: Tutti

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Off
it: Spento

en: Published
it: Pubblicato

en: Location
it: Posizione

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Sticky at top of lists
it: Sempre in cima agli elenchi

en: URL alias
it: Alias URL

en: Heading
it: Intestazione

en: Authored by
it: Creato da

en: Desc
it: Disc

en: Latest
it: Ultimo

en: Sort by
it: Ordina per

en: Authored on
it: Creato il

en: Manual
it: Manuale

en: author
it: autore

en: Changed
it: Modificato

en: Related content
it: Contenuto correlato

en: Apply
it: Applica

en: Block description
it: Descrizione del blocco

en: Offset
it: Scostamento

en: Locations
it: Posizioni

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Master
it: Principale

en: The time that the node was created.
it: Data e ora in cui il nodo è stato creato.

en: The time that the node was last edited.
it: Data e ora in cui il nodo è stato modificato l'ultima volta.

en: The time that the custom block was last edited.
it: L'ultima volta che il blocco è stato modificato.

en: A brief description of your block.
it: Una breve descrizione del tuo blocco.

en: The username of the content author.
it: Nome utente dell'autore del contenuto.
