QS Articles (1.0.2) - en to ml translation catalogue (20 entries)

en: Title
ml: തലക്കെട്ട്

en: Body
ml: ഘടന

en: Subject
ml: വിഷയം

en: Description
ml: വിവരണം

en: website
ml: വെബ്സൈറ്റ്

en: Article
ml: ലേഖനം

en: Articles
ml: ലേഖനങ്ങൾ

en: Yes
ml: അതെ

en: No
ml: അല്ല

en: view
ml: കാണുക

en: Tag
ml: ടാഗ്

en: Reset
ml: പുനഃക്രമീകരണം

en: Image
ml: ചിത്രം

en: Category
ml: വര്‍ഗ്ഗം

en: Feed
ml: ഫീഡ്

en: User
ml: ഉപയോക്താവ്

en: Block
ml: ബ്ലോക്ക്

en: Published
ml: പ്രസിദ്ധീകരിച്ചവ

en: Authored by
ml: എഴുതിയത്

en: Authored on
ml: എഴുതിയ സമയം
