QS Articles (1.0.2) - en to ro translation catalogue (47 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Subject
ro: Subiect

en: Description
ro: Descriere

en: Article
ro: Articol

en: Articles
ro: Articole

en: On
ro: Pornit

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: view
ro: afișează

en: Tag
ro: Marcaj

en: Reset
ro: Resetează

en: Image
ro: Imagine

en: Category
ro: Categorie

en: Feed
ro: Flux

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: Layout
ro: Prezentare

en: User
ro: Utilizator

en: All
ro: Toate

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Off
ro: Oprit

en: Published
ro: Publicat

en: Location
ro: Locaţia

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Sticky at top of lists
ro: Lipicios în capul listelor

en: URL alias
ro: Pseudonim URL

en: Authored by
ro: Autor

en: Desc
ro: Descendent

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Authored on
ro: Scris pe

en: author
ro: autor

en: Changed
ro: Schimbat

en: Apply
ro: Aplică

en: Block description
ro: Descrierea blocului

en: Offset
ro: Decalaj

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: The time that the node was created.
ro: Momentul în care nodul a fost creat.

en: The time that the node was last edited.
ro: Momentul în care nodul a fost editat ultima dată.

en: The time that the custom block was last edited.
ro: Momentul în care blocul personalizat a fost editat ultima dată.

en: A brief description of your block.
ro: O scurtă descriere a blocului.

en: The username of the content author.
ro: Numele de utilizator al autorului conținutului.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
ro: Conținut aparținând unui anumit termen dintr-o taxonomie.
